biografie

Shop

HOUBA - Kuře punk-pao (MC, 2000)
HOUBA - Kuře punk-pao (MC, 2000)
Myspace profil Houby Bandzone profil Houby Youtube kan�l Houby Swis-shop.cz

Majkl - voc., MartĂ­cek - bass, voc., Jirku - guitar 1, Hrdla - drums, MSK - guitar 2

Rok 2008 byl v mnoho ohledech zvláštní. Těžili jsme z posledního alba a odehráli jsme 70 koncertů včetně festivalu v Trutnově, kde jsme si poprvé zahráli na hlavní scéně. O prázdninách s námi hostoval Václav z kapely Vnitřní Faktor po čas pracovní cesty našeho kytaristy Jirky do Zambie. Zlomový byl poslední koncert roku v Českých Budějovicích. Nepohodli jsme se, pohádali jsme se a v podstatě přišlo na dohodu, že od roku 2009 snížíme počet akcí na polovinu. Byla to dohoda, která vzešla z mnoho věcí: za prvé koncerty jsme si přestávali užívat, začínala to být často nepříliš milá povinnost, často jsme se „sekli“ v kvalitě koncertů. Začínala se projevovat všeobecná krize, která se promítla i do návštěvnosti.

Na začátku roku 2009 jsme měli 2 měsíce pauzu na přemýšlení. Hned na to jsme ale v nepříliš dobrém rozmaru vyrazili na koncerty do Polska v rámci věhlasného Punky Reggae tour 2009. Odehráli jsme jeden skvělý a jeden velmi průměrný koncert a cestou zpět z polského Zabrze (Katowice) jsme málem přišli o život v noci na dálnici nedaleko Wroclawi. Dodávka měla sjetý pneu a ve sněhové vánici jsme dostali asi v 90km/h smyk. Naštěstí jsme to vybalancovali a s odstupem času mám pocit, že to vyděsilo hlavně mě, řidiče. Ostatní to spíš zaspali. V červnu 2009 přišla další rána, která nás donutila zrušit několik festivalů. Majkl měl těžký úraz, ze kterého se zotavoval více jak měsíc. Naštěstí se tak nějak vyléčil do festivalu Mighty sounds, kde jsme se tak na dlouhé 3 roky objevili naposledy při nepříliš vydařeném koncertě v neděli. Nakonec jsme formu přeci jen nabrali a odehráli krásné festivaly Benátská noc i Trutnov. Podzim 2009 už byl ale plný příprav na rok 2010, kdy se chystala deska s Punk Floid k oslavě 15 let a také velké turné. A aby toho nebylo málo, 25.12.2009 nás opouští naše dodávka Ford Tourneo. Shořela během 5ti minut na statku v Dubanech u Toma77.

V lednu 2010 jsme měli zabookované studio a nikdo z nás netušil, co z nás vlastně vyjde. Příliš nám nepomohlo ani to, když jsme si v dobrém rozmaru pustili 5 písní od Punk Floidů, které měly přijít na společnou desku. Pracovali jsme tvrdě a věci dodělávali na poslední chvíli, ale s výsledkem jsme nakonec byli velmi spokojeni. Turné předcházel nejchladnější koncert historie na snowboardových závodech na Klínovci, kde jsme hráli jako poslední v minus 15°C ve chvíli, kdy přestaly fungovat tepelné fukary. Velký zážitek. O týden později, v polovině února ale už začíná turné. Aktuálně jsme bez auta a tak se necháváme vozit. Je to příjemné. Turné se nakonec vydařilo a dokonce i deska se dobře prodává. Spočítal jsem, že jsme na tour ujeli 18.000 km, vidělo nás 3600 lidí a průměrná návštěvnost byla 200. V červnu 2010 jsem měl svatbu a v létě svatební cestu a tak to byl první rok, kdy jsme vynechali většinu letních festivalů. Jak jsme si řekli, tak jsme udělali. Počet koncertů v roce 2010 se snížil na 40. Přesná polovina to nebyla, ale částečně jsme to dodrželi. Rok 2011 jsme začali velkolepě v Akropoli v Praze jako hosté turné kapely Inekafe. A pak následovala velká změna – poprvé jsme si zahráli po boku kluků z The Fialky v Plzni Pod Lampou a v budějovickém Velbloudu. Tím vzniklo přátelství a rozhodnutí udělat podzimní tour, tentokrát po boku 77punx. O prázdninách jsme si dali opět skvělý Trutnov open air a po delší době také festival Pod Parou a v září vykročili jednak do studia k natočení nové desky folk punkera Toma77 a na společné koncerty s Punk Floid a hlavně americkou kapelou Boobie Trap. Právě tyhle 4 koncerty byly tak dobré, že nás to parádně nakoplo na tour s Fialkama, který začalo v polovině října pekelnou párty v Dubňanech u Hodonína. Bylo ukončeno skvělým pražským koncertem s divadelním představení, po dlouhé době v Rock Café na konci listopadu.