biografie

Shop

AKCE - Triko LÚ TOUR + CD ..ať von zacvrč!
AKCE - Triko LÚ TOUR + CD ..ať von zacvrč!
Myspace profil Houby Bandzone profil Houby Youtube kan�l Houby Swis-shop.cz

Majkl - voc., Martícek - bass, voc., Jirku - guitar 1, Hrdla - drums, MSK - guitar 2

Byli jsme prostě 4 kamarádi (já, Majkl, Hrdla, později přibyl Jirka, kterého jsem poznal ve třetí třídě na základce) a jednou jsme se takhle rozhodli, že založíme kapelku. Jirka měl španělku, my jsme doma měli sbírku zahraničních plechovek od limonád a tak jsme je svázali k sobě a byly bicí. Začali jsme zkoušet u nás v pokojíku, řvali jsme, nadávali a říkali si punk. To nás asi tak po roce přestalo bavit (mě bylo asi 11 let, bráchovi skoro 17) a rozhodli jsme se, že se dohodnem s kapelou Močový khameni a zkusíme si zkoušku u nich ve zkušebně (basák z MK byl můj švagr). Zkusili jsme to, Jirka hrál tehdy na basu, protože jiný „kytara“ tam nebyla, a pořád mu bylo divný, že se nedaj chytit akrody, který ho naučila starší ségra. No nakonec jsme cosi zahráli a vznikla z toho nahrávka SRPŠ – takovej název jsme si tenkrát dali. Na nahrávce se ukázalo, že Hrdla udělal jakési sólo na bubny a tak se v podstatě stal bubeníkem. Nakonec se ale stejně ukázalo, že to sólíčko nejspíš zahrál Jirka nebo já. Majklovi se do ničeho nechtělo a tak si vzal do ruky mikrofón a křičel. Tak se stal zpěvákem. To bylo kolem roku 1993.

O něco později, když kluci zestárli a už si nehráli s námi (s dětmi – tedy se mnou a Jirkou), začali chodit do místního rock klubu (Tukan/Zeppelin), se dohodli, že založí již skutečnou kapelu s opravdovými nástroji. První impuls byl ten, že Hrdlovi kdosi v Tukanu nabídl bubny za 1200 Kč. Jelikož Majkl po maturitě již vydělával, koupil mu je a Hrdla je začal splácet. O něco později (asi za půl roku) Majkl vymyslel, že koupí i elektrickou kytaru a kytarový kombo. Jak řekl tak udělal. Na inzerát od nějaké holčiny koupil kytaru (hroznou asi za 1500 kč) a malinkatý kombo asi za 4 tisíce. Potom se z rodičovských darů dokoupili ostatní věci a mohlo se začít zkoušet. Nejdříve u mě v pokojíku, později po vyklizení sklepa našeho domu se začalo zkoušet již naplno tam. To bylo v roce 1995 na podzim a v té době vznikly jedinný dvě písně, které hrajeme dodnes (Policie a Vysmátý divadlo). Zkoušelo se a zkoušelo a až jsme měli asi 12 písniček, porozhlédli jsme se po nějakém tom koncertě.

Prvním koncertem vůbec byla akce v Rumburku 7.4.1996. Na ní jsme se dostali celkem jednoduše. Majkl s Hrdlou (tehdy již docela dospělí) jezdili na akce do rock klubu Sklep do Rumburka a Majkl v rámci toho dohodnul koncert na akci Drop In, kde hráli i celkem slavný kapely. Např. SI, Insane Fly, ale ty dneska snad již neexistujou. Koncert se poměrně vydařil (tedy, mě bylo 14 let a hráli jsme ve 2 ráno), ale lidí z Ústí dorazilo celkem asi 30, což byl teda obrovskej úspěch. Byli to samozřejmě všechno kámoši (kterejch jsem se v podstatě bál, protože sem byl ještě dítě;-)) Na koncertě jsme potkali další lidi a ti nás pozvali pak na další akci, která se konala ve Frýdlantu v Čechách (u Liberce) a šlo o jakýsi majáles. Zahráli jsme tam sice, ale byli jsme tak opilí, že po nás lidé začali házet kelímky a další věci, což nám ale dodalo sílu a rozhodli jsme se uspořádat nějaký punk akce v Ústí nad Labem. Dohodli jsme se s majitelem jedné hospody na okraji Ústí a ten souhlasil. Největším problémem ale bylo sehnat kapely. Neměli jsme totálně žádnej nápad, žádný jsme neznali a tak nakonec na akci hráli nějaké podivné kapely, ani punk, ani metal, ani folk, prostě směs všeho možnýho. O aparátu jsme neměli tušení a tak nakonec ho půjčila jakási kamarádka od strany ODS, která měla v té době nějaké mítinky na náměstí v Ústí. Koncert dopadl dobře a akce proběhli na tom samém místě ještě další dvě. Na druhé již hrála kapela Malomocnost prázdnoty a tak začalo naše kamarádství. Po prázdninách roku 1996 jsme se rozhodli přijmout druhého kytaristu Petra Rathouskými, který s námi občas zašel zazkoušet do zkušebny. Zkoušeli jsme a zkoušeli, skamarádili jsme se i s Danem Trpišovským (kterému vděčíme za tehdejší koncerty na Kladně a v okolí Prahy) a tím jsme začali i vyjíždět z města a více hrát. Na podzim 1996 jsme se také rozhodli, že zkusíme nějaké studio a nahrajeme pár písní ať vlastně víme, jak to zní.